Co to są organiczne wyniki wyszukiwania? - text© Ferenc Almasi / Unsplash

Pytania i odpowiedzi

Co to są organiczne wyniki wyszukiwania?

Wyniki organiczne, wyniki naturalne – to odpowiedź wyszukiwarki na zapytanie, nie obejmująca wyników płatnych, czyli bez linków sponsorowanych.

Najważniejsze dla strony internetowej jest to, aby była dobrze pozycjonowana w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzieje się tak dlatego, że wyniki organiczne cieszą się największym zaufaniem użytkowników. Użytkownicy chętniej klikają na wynik, który pojawia się na pierwszych pozycjach organicznych wyników wyszukiwania. Z kolei wyniki płatne cieszą się mniejszym zaufaniem użytkowników, ponieważ użytkownicy wiedzą, że firmy, które pojawiają się w tych wynikach, zapłaciły za to. Dlatego aby uzyskać większy ruch na stronie tak ważne jest osiągnięcie wysokiej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Wyniki organiczne to odpowiedź wyszukiwarki na zapytanie, nie licząc wyników płatnych. Innymi słowy, wyniki organiczne to naturalne wyniki, które pojawiają się w SERP (Search Engine Results Page) po wpisaniu zapytania.

Celem pozycjonowania jest doprowadzenie strony do jak najlepszego dopasowania do zapytań internautów, a tym samym uzyskanie wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Oceń ten tekst:
5 / 5 (Ocen 28)

FODOPRESS ★ Sklepy i strony internetowe ★ Pozycjonowanie SEO

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół jest tutaj, aby pomóc Ci rozwinąć Twój biznes i zbudować solidne podstawy dla Twojej strategii marketingowej.

Aby uzyskać bezpłatną konsultację zadzwoń do nas lub napisz - jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

  • Wycena
  • Doradztwo
  • Pomoc i wsparcie techniczne

696 007 321 biuro@fodopress.pl