Jaki adres powinna mieć nowa strona internetowa? - text© Ferenc Almasi / Unsplash

Pytania i odpowiedzi

Jaki adres powinna mieć nowa strona internetowa?

Wybranie właściwego adresu strony internetowej jest ważniejsze niż mogłoby się wydawać. Adres Twojej strony internetowej, zwany również domeną, to sposób, w jaki ludzie znajdują Twoją stronę. Jest to również ogromna część SEO Twojej strony, czyli optymalizacji dla wyszukiwarek. Domena to bardzo ważny element, dzięki któremu Twoja strona jest bardziej widoczna w wyszukiwarkach, więc ludzie mogą ją łatwiej znaleźć.

Jeśli dopiero wybierasz adres swojej strony internetowej, oto kilka wskazówek:

1. Zawrzyj słowa kluczowe w swojej domenie
Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby poprawić pozycjonowanie swojej strony, jest włączenie odpowiednich słów kluczowych do swojej domeny. W ten sposób, gdy ludzie szukają tych słów kluczowych, Twoja strona pojawi się częściej.

2. Niech adres będzie możliwie krótki i łatwy do zapamiętania
Chcesz, aby ludzie byli w stanie łatwo zapamiętać adres Twojej strony. Dlatego ważne jest, aby Twoja domena była krótka. Długie, skomplikowane domeny są trudne do zapamiętania, a ludzie prawdopodobnie będą sfrustrowani i zrezygnują, jeśli nie będą mogli znaleźć Twojej strony.

3. Unikaj używania myślników
Myślniki mogą utrudnić ludziom znalezienie Twojej strony. Dzieje się tak, ponieważ ludzie często zapominają o ich uwzględnieniu, gdy wpisują adres strony internetowej.

4. Ułatw wpisywanie adresu
Twoja domena powinna być łatwa do wpisania. Oznacza to unikanie długich słów i skomplikowanej pisowni. Nie chcesz, aby ludzie byli sfrustrowani i zrezygnowali z próby znalezienia Twojej strony.

5. Wybierz domenę krajową .pl
Domeny .pl są najbardziej popularne w Polsce i najłatwiejsze do zapamiętania przez ludzi. Dlatego najczęściej to one są najlepszym wyborem dla nowej strony internetowej.

To tylko kilka wskazówek dotyczących wyboru świetnej domeny dla Twojej nowej strony internetowej. Pamiętaj o tych rzeczach, a będziesz na dobrej drodze do udanej witryny.

Dobrze dobrany adres strony internetowej pomoże w lepszym odnalezieniu jej w wyszukiwarkach, dzięki czemu Twoja strona internetowa będzie łatwiej dostępna dla potencjalnych klientów.

Oceń ten tekst:
5 / 5 (Ocen 21)

FODOPRESS ★ Sklepy i strony internetowe ★ Pozycjonowanie SEO

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół jest tutaj, aby pomóc Ci rozwinąć Twój biznes i zbudować solidne podstawy dla Twojej strategii marketingowej.

Aby uzyskać bezpłatną konsultację zadzwoń do nas lub napisz - jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

  • Wycena
  • Doradztwo
  • Pomoc i wsparcie techniczne

696 007 321 biuro@fodopress.pl