Pozycjonowanie stron – co to jest? - text© Ferenc Almasi / Unsplash

Pytania i odpowiedzi

Pozycjonowanie stron – co to jest?

Pozycjonowanie strony (SEO) to proces optymalizacji strony internetowej ukierunkowany na zwiększenie widoczności strony, czyli poprawienie obecności w organicznych wynikach wyszukiwarek.

Najczęściej pozycjonowanie oznacza poprawę pozycji strony w wyszukiwarce Google. Zwykle wiąże się to z wdrożeniem serii zmian w pozycjonowanym serwisie, które skutkują nie tylko lepszym rankingiem w wyszukiwarkach, ale przede wszystkim większym ruchem i zwiększeniem sprzedaży.

Dzięki poprawieniu widoczności strony, jest bardziej prawdopodobne, że uzyska ona zwiększony ruch i sprzedaż. W większości przypadków pozycjonowanie odnosi się do poprawy pozycji strony w wyszukiwarce Google – może jednak oznaczać również poprawę pozycji strony w innych wyszukiwarkach (jak Bing czy DuckDuckGo).

Ale SEO to nie tylko poprawa witryny dla Google. Chodzi również o ulepszenie witryny dla użytkowników. W końcu, jeśli użytkownicy nie mogą znaleźć na stronie tego, czego szukają, nie zostaną na niej zbyt długo.

Dlatego ważne jest, aby podczas optymalizacji strony skupić się zarówno na SEO, jak i na wygodzie użytkowników. W ten sposób można zapewnić, że witryna będzie nie tylko widoczna w wyszukiwarce Google, ale także łatwa w użyciu i nawigacji.

Oceń ten tekst:
5 / 5 (Ocen 28)

FODOPRESS ★ Sklepy i strony internetowe ★ Pozycjonowanie SEO

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół jest tutaj, aby pomóc Ci rozwinąć Twój biznes i zbudować solidne podstawy dla Twojej strategii marketingowej.

Aby uzyskać bezpłatną konsultację zadzwoń do nas lub napisz - jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

  • Wycena
  • Doradztwo
  • Pomoc i wsparcie techniczne

696 007 321 biuro@fodopress.pl