Co to jest responsywna strona internetowa (RWD)? - turned-on laptop computer© NordWood Themes / Unsplash
Pytania i odpowiedzi

Co to jest responsywna strona internetowa (RWD)?

1

Strona responsywna to strona, która samoczynnie dostosowuje się do rozmiaru ekranu użytkownika i pozwala nam na przeglądanie jej zarówno na ekranach komputerów, jak i na wszystkich typach urządzeń mobilnych lub telefonów komórkowych.

Strona responsywna zmienia się i dopasowuje swój wygląd do szerokości oraz orientacji ekranu, na którym jest wyświetlana.

Responsywność strony internetowej jest bezwzględną koniecznością, ponieważ Internet jest obecnie częściej przeglądany na ekranach urządzeń mobilnych, niż na ekranach komputerów.


Jak tworzyć responsywne strony internetowe?

Tworzenie responsywnej strony internetowej wymaga od projektanta stosowania technik tworzenia stron internetowych, które pozwalają na dopasowanie zawartości do różnych rozmiarów ekranów na urządzeniach mobilnych, tabletach oraz komputerach. Kluczowe jest to, by utrzymać spójny i estetyczny wygląd strony bez względu na urządzenie, na którym jest przeglądana.

Najlepsze praktyki projektowania responsywnych stron

Najlepsze praktyki w projektowaniu stron responsywnych obejmują między innymi dostosowywanie rozmiarów elementów takich jak menu, zdjęcia, czcionki, tabele czy formularze, w zależności od wielkości wyświetlacza. Konieczne jest również zapewnienie wygodnego użytkowania strony poprzez odpowiednie formatowanie treści i zawartości dla różnych ekranów.

Dlaczego responsywne strony internetowe są tak ważne?

Oprócz korzyści dla użytkowników, jest również wiele powodów, dla których ważne jest, żeby strona była responsywna. Odpowiednio stworzona i dostosowana do różnych urządzeń strona internetowa może poprawić pozycjonowanie się w wyszukiwarkach, co przekłada się na większą liczbę wejść na stronę oraz zwiększenie jej zasięgu.

Stale aktualizuj responsywną stronę internetową

Ważne jest również, aby pamiętać, że tworzenie responsywnej strony internetowej nie jest procesem jednorazowym. Urządzenia mobilne stale zmieniają się i rozwijają, zatem tak samo rozwijać się muszą technologie i podejście do projektowania stron internetowych. Dlatego po zbudowaniu strony internetowej odpowiednio dostosowanej do różnych urządzeń tak ważne jest, aby ją stale aktualizować i dostosowywać do nowych wymagań.

21
Oceń ten tekst:
5 / 5 (Ocen 21)

FODOPRESS ★ Profesjonalne sklepy i strony internetowe ★ Pozycjonowanie SEO

Czy szukasz ekspertów od stron internetowych, którzy pomogą Ci rozwijać Twój biznes?

Skontaktuj się z nami już teraz i umów się na bezpłatną konsultację, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i zaproponować Ci odpowiednie rozwiązania.

Razem możemy zbudować silną obecność online dla Twojego biznesu.

  • Wycena
  • Doradztwo
  • Pomoc i wsparcie techniczne
  • Projektowanie stron i sklepów
  • Tworzenie wartościowych treści
  • Optymalizacja SEO
  • Responsywny design (RWD)
  • Integracja z social media
  • Kampanie reklamowe online

696 007 321 biuro@fodopress.pl