SEO – co to jest? - text© Ferenc Almasi / Unsplash

Pytania i odpowiedzi

SEO – co to jest?

Definicja w Wikipedii podaje, że “SEO (od ang. search engine optimization) Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych – działania służące optymalizacji, zwiększeniu oglądalności stron internetowych, produktów w wyszukiwarkach.

SEO to proces optymalizacji strony internetowej w celu poprawy jej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Najczęściej oznacza to poprawę pozycji witryny w wyszukiwarce Google. Zazwyczaj polega to na wdrożeniu serii zmian w pozycjonowanej stronie, których efektem jest nie tylko lepszy ranking w wyszukiwarce, ale przede wszystkim zwiększenie ruchu i sprzedaży.

Dzięki poprawieniu widoczności witryny, istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania zwiększonego ruchu i sprzedaży. W większości przypadków pozycjonowanie odnosi się do poprawy pozycji strony w Google – ale może również oznaczać poprawę pozycji strony w innych wyszukiwarkach (jak Bing, Yahoo czy DuckDuckGo).

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Polsce

  • Google 95.65 % (28.41 mln)
  • Bing 3.26 % (0.97 mln)
  • Yahoo 0.56 % (0.17 mln)
  • DuckDuckGo 0.26 % (0.08 mln)
  • Pozostałe 0.27 % (0.08 mln)

Ale SEO to nie tylko pozycjonowanie, czyli poprawa strony dla wyszukiwarek. Chodzi również o poprawę strony dla użytkowników. W końcu, jeśli użytkownicy nie mogą znaleźć na stronie tego, czego szukają, nie zostaną na niej długo. Dlatego SEO obejmuje nie tylko optymalizację strony pod kątem lepszej widoczności w wyszukiwarkach, ale także pod kątem lepszych doświadczeń użytkowników. Obejmuje to takie rzeczy jak upewnienie się, że treść strony jest odpowiednia i użyteczna, że jest ona łatwa w nawigacji i że strony ładują się szybko.

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpłynąć na widoczność witryny w wynikach wyszukiwania (SERP). Niektóre z tych czynników są pod kontrolą właściciela strony (takie jak treść i projekt strony), podczas gdy inne są poza jego kontrolą (takie jak algorytmy stosowane przez wyszukiwarki).

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) polega na wprowadzaniu mniejszych lub większych modyfikacji w elementach witryny internetowej. Często takie zmiany na stronie mogą wydawać się nieistotne, gdy są rozpatrywane w oderwaniu od reszty, ale w połączeniu z innymi wykonywanymi optymalizacjami mogą mieć zauważalny wpływ na sposób, w jaki strona pojawi się w wynikach wyszukiwania i jak łatwo użytkownicy będą mogli ją znaleźć. Istnieje wiele technik SEO, które mogą być stosowane w celu poprawy widoczności i pozycji witryny. Niektóre z nich to optymalizacja treści strony (content marketing), poprawa nawigacji i struktury strony oraz zwiększenie autorytetu strony poprzez link building.

SEO jest ważną częścią każdej strony internetowej. Upewniając się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, możesz poprawić swoją widoczność i przyciągnąć więcej odwiedzających.

Oceń ten tekst:
5 / 5 (Ocen 27)

FODOPRESS ★ Sklepy i strony internetowe ★ Pozycjonowanie SEO

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół jest tutaj, aby pomóc Ci rozwinąć Twój biznes i zbudować solidne podstawy dla Twojej strategii marketingowej.

Aby uzyskać bezpłatną konsultację zadzwoń do nas lub napisz - jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

  • Wycena
  • Doradztwo
  • Pomoc i wsparcie techniczne

696 007 321 biuro@fodopress.pl